AGRIS – platforma gde poljoprivrednici mogu dobiti SAVETE za svoje PARCELE

0
233

Vojvođanskim poljoprivrednicima dostupna je nova platforma na sajtu AGRIS.RS. Platforma ima za cilj da pomogne sve većem broju poljoprivrednika, te će oni uz samo nekoliko osnovnih klikova i unosom podataka, imena i prezimena i broja parcele, ostvariti  mnogobrojne benefite. Njena primena je trenutno ograničena na AP Vojvodinu, a ako bude ineresovanja moguća je primena i u celoj zemlji.

Orius 1120x1080

Stručnjaci sa Poljoprivrednog fakulteta rešili su da svoju riznicu znanja od osnivanja fakulteta 54 godine prošlog veka pretoče u platformu. Samo u nekoliko klikova, unosom ličnih podataka i broja parcele, poljoprivrednik može da se priključi platformi koja će za njega napraviti geo mapu te dati preporuke za najvarijabilniju setvu.

Na platformi učestvuju trenutno četiri odeljenja, geodetsko, ratarsko, voćarsko i odeljenje agrotehnike, precizne poljoprivrede.

Agil 1120x180

U stvaranju platforme Agris učestvovalo je oko 20 vrsnih stručnjaka, profesora sa Poljoprivrednog fakulteta koji su podelili svoje višedecenijsko iskustvo kako bi pomogli vojvođanskim paorima.

Kako kaže profesor Aleksandar Sedlar sa Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu većina usluga se neće naplaćivati (savet šta gajiti, pedološka mapa…)

PROČITAJTE I...  myKWS – Vaš digitalni savetnik!

Platforma Agris će poslužiti kao alat odnosno spona između poljoprivrednika i svih dostupnih službi na Poljoprivrednom fakultetu

Platforma će imati za cilj da napravi konekciju između poljoprivrednika i stručnjaka sa Poljoprivrednog fakulteta kroz primenu digitalnih i inovativnih rešenja a sve u cilju unapređenja i boljih rezultata u svim oblastima poljoprivrede, uz pomoć znanja.

Platforma Agris krajem januara biće predstavljena na stručnom skupu na Zlatiboru, početkom februara se očekuje njena primena, prvo u AP Vojvodini a ako bude ineresovanja i u celoj zemlji.

Opširnije možete pogledati u video prilogu na početku teksta.

Sagovornik: prof.dr Aleksandar Sedlar- Poljoprivredni fakultet u Novom Sadu

Prethodni tekstProblemi oko unosa zasejanih parcela za subvencije po hektaru
Sledeći tekstSubvencije i za 80.000 fantomskih krava?

POSTAVI KOMENTAR

Unesite komentar
Unesite Vaše ime