Slavko Ilić iz Kaća nije prvi put naš domaćin u emisiji. Pre oko godinu dana, posetili smo ga na porodičnom imanju gde je na postojeću ratarsku dodao ovčarsku proizvodnju. I godinu dana kasnije, Il de frans grla je više, proizvodnja je još kvalitetnija i intenzivno se radi na usavršavanju svega što je potrebno za kvalitetnu ovčarsku proizvodnju.
Za Il de frans rasu, Slavko se kaže odlučio jer smatra da je to najpogodnija i najadaptivnija tovna rasa ovaca za Srbiju. Za 150 plotkinja i u međuvremenu pridošlih jaganjaca međutim, našem domaćinu bila je potrebna i pomoć. Slavko je našao veoma mladog i vrednog partnera za unapređenje svoje proizvodnje, te mladost i iskustvo za sada daju fantastične rezultate.
Primer dobre poljoprivredne prakse
Ovčarstvo, kao i bilo koju drugu granu stočarstva, Slavko Ilić shvatio je zaista veoma ozbiljno, možda čak i ozbiljnije od drugih proizvođača koje je sretao. Dve godine i nekoliko meseci nakon upuštanja u ovu proizvodnju, stoga je zadovoljan kaže. Kako dobrim odabirom kolega, tako i kombinacijom mladosti i iskustva. Neke stvari u proizvodnji pak, zajedno su naučili i olakšali sebi posao, dok ih novi poduhvati tek očekuju.
Ovu priču nastavili smo baš iz razloga kako bi vam predstavili primer dobre poljoprivredne prakse, sa kojom nikada nije kasno početi, koja otvara nove mogućnosti i ideje za unapređenje postojeće proizvodnje, i nadamo se, pruža vam korisne savet o tome kako da započnete ili unapredite sopstveno ovčarstvo.
Novi senjaci, uređenje farme kako bi grla imala što komotniji i sređeniji prostor, vođene isključivo kvalitetom i bezbednošću, Slavka i Aleksandra ostavili smo u velikom poslu, uz obećanje da ćemo se vratiti kada neke od ovih ideja budu realizovane. Jer oni su rešeni da u tome uspeju.
Opširnije pogledati u prilogu.